Proč vlastně zlato? Co nás vede k tomu dávat do něj peníze?

Zlato už od nepaměti slouží jako platidlo, ozdoba, investice nebo uchavávatel hodnoty majetku v težkých ekonomických časech. Zlato uchová hodnotu, nikdy nespadne na nulu. Dlouhodobě roste. Slabina je známá - když máte doma zlato nečekají Vás žádné úroky. Vydělat můžete pouze při růstu ceny a následném prodeji.

Proč tedy kupovat zlato?

Jedním z hlavních důvodů pro investování do drahých kovů je zajištění proti inflaci.Inflace je jednou z největších hrozeb pro vaše bohatství a ovlivňuje téměř vše, co vlastníte. Proto musíte zajistit, aby peníze ve vašem portfoliu byly chráněny proti inflaci.

Na základě historických dat můžeme konstatovat že obvykle investice do zlata zajistí pomalejší ztrátu hodnoty Vašich investic v těžkých časech než v případě akciíí. Trpělivý investor může se zlatem inflaci porazit, je ovšem nezbytné čekat na přiznivý vývoj kurzu.

Diversifikace rizik je dalším důvodem proč investovat do zlata. Každý zkušený manažer investičních produktů ví že nelze vsázet jen na jednu kartu. Zlato je od nepaměti nedílnou součástí investičních portfolií všech hráčů na burze.

Neméně důležitý je fakt že ve zlatě uložíte majetek nezávisle na bankách, státech nebo zákonech a regulacích. Zlatou cihličku je snadné transportovat mezi státy a je možné ji prodat za víceméně stejnou cenu bez ohledu na zemi kde se člověk právě nachází. A nikdy nebudou existovat žádné překážky k předávání si majetku ve formě zlata například v rámci dědických řízení.

Zlato je nekomplikovaný snadno pochopitelný prodkut, není potřeba žádných speciálních znalostí k realizaci obchodů. Akcie, dluhopisy, derivaty mohou být pro laika mnohem komplikovanějším atriklem k nákupu a prodeji.

Kupjte zlato ve chvílích kdy jeho cena klesá, to je ten moment pro přípravu budoucích zisků. Kupjte zlato pro dlouhodobou investici v rámci let. 

 

zpracoval jiri.bohuslav@profihotovost.cz zdroj goldnews

 

 

 

 

 

Zpět na výpis novinek